Třída 9.B devil

Třídní učitelka: Mgr. Iveta Kulíšková

Počet žáků: 23 (11 chlapců, 12 dívek)

Pohádka Princ a Večernice

Wish Tree

Vyslali jsme do vesmíru naše přání, už visí na letošním stromě. Můžete hádat, které se objevuje nejčastěji. Máte jeden pokus.

Předvánoční čas

Christmas English

V časopise GATE jsme četli o tom, jak prožívají české Vánoce cizinci, kteří se v naší zemi usadili. A pak už jsme hráli hry s vánoční a zimní tematikou - scavenger hunt, word codes, Christmas quiz, bingo a taky miming game, u které jsme se nasmáli nejvíc.

Nejlíp leze do komína Filip. yes

Merry Christmas and Happy New Year.

Mikuláš

Holidays and feastdays

Hlavním tématem 3. lekce naší anglické učebnice Bloggers jsou svátky a tradice. Výstupem pak byly prezentace o vylosovaných oslavách, se kterými se můžeme setkat v anglicky mluvících zemích.

Seznámili jsme se nejen se svátky spojenými s určitým náboženstvím (Hannukah, Ramadan, Diwali), ale také s významnými osobnostmi (Martin Luther King Jr., George Washington) a historickými událostmi (Independence Day, Veterans´ Day, Juneteenth Day). Naše prezentace tak přesáhly do zeměpisu, dějepisu, výchově k občanství i informatiky.

Divadlo Radost - Krysař

Moravské zemské muzeum a Mendelianum

V pátek 6. 10. jsme se vypravili do Brna, kde nás čekaly dva programy. Prvním byla návštěva MZM, kde jsme zhlédli komentovanou výstavu nerostů. Potom nás čekal interaktivní program o genetice v Mendelianu. Akci jsme si moc užili :)

NOVÝ ROZVRH - ŠKOLNÍ ROK 2023/2024