Třída 1.A

Třídní aktuality: 

29. 6. - 1. 9.           Hlavní prázdniny

2. 9.                       Zahájení školního roku (výuka do 9, 25 h)

Třídní učitelka:

Mgr. Jana Holcnerová, holcnerova@zscernahora.cz

16 žáků: 6 chlapců, 10 dívek

Hurá, prázdniny!

Na shledanou, první třído, na shledanou, lavice i křído. Na shledanou, moji kamarádi, po prázdninách sejdeme se rádi. To už budem druháci, co umí vzít za práci.

Sportovně - branný den

Školní výlet - ZOO Brno

Výuka na školní zahradě

Projektový den - Netradiční sporty aneb společně s úsměvem

 

Království čtenářů

Na tento den jsme se opravdu těšili. Po celoroční pilné práci, kdy jsme se naučili číst a psát všechna písmenka, jsme měli svoji práci zúročit. Čekalo nás dopoledne plné zajímavých úkolů. Následovalo luštěnkové putování po škole, které končilo v naší třídě, kde už na nás čekala paní zástupkyně, která si poslechla naše čtenářské dovednosti. Všechny úkoly jsme zvládli na výbornou a tak po odříkání čtenářského slibu už nic nebránilo našemu vstupu do Království čtenářů.

Korálkujeme  "o sto šest"


Olympiáda 1. tříd ve Velkých Opatovicích

Maminkám k svátku


Život nevidomých

Na besedě se zrakově postiženými jsme se dozvěděli více o životě bez zraku, pomůckách pro nevidomé, vodících psech a také o tom, jak správně nevidomému pomoci, třeba při přecházení silnice.

Čarodějnice

Na Filipojakubskou noc je třeba se připravit. Proto nás čekalo dopoledné plné čarodějnických aktivit a disciplín. Nejen čtení, počítání, kvízy a luštění, ale i zaklínadla, čarodějnická písnička, létání na koštěti a tvoření čarodějného lektvaru. 

Recitační soutěž 

Divadlo Radost - O líné babičce

Školní kolo v aerobiku


Návštěva kamarádů - předškoláků

Naše kamarády ze školky čeká za týden zápis do první třídy a tak se přišli podívat, co je ve škole čeká a co všechno současní prvňáčci už umi. Spoustu věcí jsme si vyzkoušeli společně, hned jsme se skamarádili a už se na sebe v září těšíme.

Vítání jara a vynášení Moreny

Březen, měsíc čtenářů


Skřítek a (ne)obyčejné věci

Na Lipce v Brně na nás tentokrát čekala pohádka o zakletém skřítkovi, kterého jsme nakonec vysvobodili pomocí čtyř klíčků: slaměného, dřevěného, kamenného a hliněného. S těmito čtyřmi materiály jsme se seznamovali během her a tvoření.
 

Skupinová výuka

Masopustní veselice veselá je převelice

I u nás ve třídě bylo veselo. Rozehřáli  jsme se u běhacího masopustního počítání. Usmažili jsme si boží milosti, hlavičky jsme namáhali u karnevalových křížovek. O masopustu jsme si i zazpívali, nasmáli jsme se u lentilkované a tancování. A nakonec jsme si vyrobili krásné škrabošky. 


Pasování prvňáčků

31. leden pro nás byl opravdu výjimečný. Zhlédli jsme velmi povedené představení žáků deváté třídy, Nejkrásnější hádanka, poté jsme byli slavnostně pasováni a dostali své první vysvědčení. Na závěr jsme si pochutnali na dobrotách, které pro nás připravili naši nejbližší.

Písmenka jsou kamarádi, hrajeme si s nimi rádi

Konečně ta správná zima, bobování bylo prima!

Vánoční besídka a dílničky


Nadílka pro zvířátka a Vánoce v knihovně

Perníčkování a adventní tvoření

Pásl ovčák ovce

Na Jezírku v Soběšicích jsme  se dozvěděli, proč je dobré mít ovečky v krajině a také, že pomáhají stěhovat rostliny. Tvořili jsme ovečky z ovčí vlny, pomocí her se o nich dozvěděli spoustu zajímavého a nakonec si i živé ovečky pohladili a nakrmili.


Příběhy ze starého stromu

Na Lipce v Brně jsme celé dopoledne objevovali tajemství starých stromů. Společně jsme řešili, zda a kam nejlépe na starém stromě ubytovat strakapouda, sovu, lýkožrouta a další živočichy, houby a rostliny. Dozvěděli jsme se, jak je starý strom v přírodě pro další organismy a ekosystém důležitý. 


Den otevřených dveří a lampionový průvod

Bílá pastelka - pomoc nevidomým a slabozrakým


Hudební pásmo ke 100. výročí založení republiky

Už je podzim, listí žloutne, ve větru se kaštan zhoupne