Třída 7.

22. června - ukončení klasifikace
28. června - hospodářský den
29. června - VYSVĚDČENÍ
smiley ..... p r á z d n i n y

Mgr. Renata Kabrhélová, kabrhelova@zscernahora.cz

30 žáků:  17 chlapců,  13 dívek

Langoše

Naše poslední vaření byly oblíbené langoše. Občas je ochutnáme na stáncích, ale naše neměly chybu. Pochutnali jsme si.

Výlet Dolní Morava

Noc ve škole

Špekáčky, přehazovaná, ringo, hokej, tanec, hry, stezka odvahy, ......... celkem 26 statečnýchyes

Přehazovaná - okresní přebor

V úterý 17. dubna náši školu v Boskovicích reprezentovaly: Natálka, Áďa, Anďa, Klárka Z., Klárka B., Nikča a Viky. Statečný výkon, holky smiley

Kunštátská laťka

Ve středu 21. března nás reprezentovaly Adéla Holcnerová a Natálie Burgetová na atletické soutěži
ve skoku vysokém.

.

Technická olympiáda - SŠ TEGA Blansko

V úterý 20. března nás v Blansku na Technické olympiádě reprezentovali Tomáš Pařízek, Tadeáš Silnica a Martin Nedoma.

Šneci

V hodině vaření jsme se naučili další jednoduchý pokrm-šneky z lístkového těsta.

My country

Naši poslední lekci v angličtině věnovanou zemi a přírodě jsme završili projektem na téma My country - The Czech Republic. Umíme popsat města, počasí, přírodu i pamětihodnosti naší vlasti.

Předvánoční Boskovice

Štědračka

Vánoce se blíží,a tak jsme si v praktických činnostech navodili atmosféru ne pečením cukroví, ale uvařili jsme netradiční polévku štědračku. Základem je hrách, fazole, houby, zelenina a koření.

Thanksgiving Day

Prezentaci v angličtině o tradičním americkém svátku Díkůvzdání nám udělala v hodině Kendra, rodilá Američanka. Seznámit se s kulturou, tradicí a historií anglicky mluvících zemí je součástí výuky cizího jazyka.

My favourite recipe

Na závět čtvrté lekce angličtiny, jejichž hlavním tématem bylo jídlo a potraviny, jsme vypracovali projekt na téma Můj oblíbený recept. Někteří přinesli kromě projektu i svoje výtvory na ochutnávku! :)

Anglický recept- apple crumble

V praktických činnostech jsme vyzkoušeli jablkový koláč podle anglického receptu.

Poruchy příjmu potravy - přednáška (Anabell)

V pátek 10. listopadu jsme měli přednášku o poruchách příjmu potravy, kterou si pro nás připravila lektorka centra Anabell.

Palačinky

Po pomazánkách jsme si připravili sladké palačinky s nutelou a meruňkovým džemem.

Můj vysněný pokoj - Vz

Výchovný koncert

Ve čtvrtek 12. října jsme si užili výchovný koncert s kapelou The Beatles. Dověděli jsme se nové informace o této světoznámé hudební kapele.

JÁ + TY = MY

Ve středu 27. září k nám přijely lektorky z organizace Podané ruce. Tento preventivní program byl zaměřen na vztahy ve třídě. Program se vydařil a dostali jsme pochvalu za pěkné vztahy a vzájemnou pomoc.smiley

Vaření-pomazánky

Součástí Praktických činností v 7.ročníku je výživa a příprava pokrmů. Začali jsme studenou kuchyní-pomazánkami. Z mnoha receptů jsme vyzkoušeli salámovou, vaječnou a budapešťskou.