Třída 6.B

Třídní učitelka: Mgr. Jana Matušková

E-mail: matuskova@zscernahora.cz

Počet žáků ve třídě: 16 (8 dívek, 8 chlapců)

 

Aktuality:

celý prosinec - Dobrý skutek o Vánocích (Hrdá škola)

5. prosince 2022 - čertovská škola

8. prosince 2022 - rodilá mluvčí Maddy v hodině anglického jazyka

9. prosince 2022 - Škola ≠ nuda (předvánoční besídka pro rodiče; v 16:00)

20. prosince 2022 - výstava betlémů v Muzeu regionu Boskovicka + filmové představení v boskovickém kině

22. prosince 2022 - Christmas Sweater Day + třídní besídka

23. prosince 2022 - 2. ledna 2023 - vánoční prázdniny

3. ledna 2023 - zahájení vyučování v roce 2023 (úterý)


 

Advent je tu

Přejeme všem žákům 6.B i jejich rodičům, prarodičům, sourozencům, tetičkám, strýčkům, brantrancům, sestřenicím a domácím mazlíčkům klidný advent plný rozechvělého těšení se na Ježíška a jeho nadílku.

Krabice od bot

Za zpěvu písniček s vánoční tematikou jsme vlastnoručně naplnili, zabalili a vyzdobili 2 velké krabice, které jsme pak odevzdali na černohorské radnici. Ať dárky potěší! heart

"... v balicím papíru Vánoce na míru..."

Thanksgiving Day

Občas nám velmi prospěje zastavit se a uvědomit si, kolik nesamozřejmých vzácností ve svých životech máme. O tom je Díkuvzdání. heart

Hrdá škola - No Backpack Day 

V čem všem se dají přinést pomůcky? V lecčems. laugh

Školní kolo v přehazované

Esty, Káťa a Míša reprezentovaly naši třídu ve školním kole turnaje v přehazované. Do okresního kola sice nepostoupily, ale zadarmo svou kůži nedaly, o čemž svědčí skóre 13:9 na konci zápasu s děvčaty ze 7. ročníku. yes

Výstava "Moje hobby aneb Kdo si hraje, nezlobí"

Více než polovina třídy přijala výzvu pochlubit se svými výtvory, které vznikají ve volném čase. Moc rádi jsme se dozvěděli, čím se naši žáci zabývají, když zrovna nesedí ve školních lavicích. Klobouk dolů před všemi. Jo, a ty makronky byly delikatesní. yes

Děkujeme.

Třídní ostrov

Ve středu 16. listopadu 2022 jsme ve Středisku volného času Lužánky v Brně pracovali na společné představě prázdninového ostrova, na kterém by se každý z nás cítil dobře. Zamýšleli jsme se nad pravidly bezpečného dlouhodobého soužití celého kolektivu na jednom místě. Také jsme se při různých aktivitách dozvěděli zajímavé informace o spolužácích i paní učitelce, zjišťovali jsme, co máme společného a na čem můžeme i nadále budovat náš vzájemný vztah.

Těšíme se na brzké příště.

Krabice od bot

Třída se zapojila do charitativního projektu Krabice od bot - Děti darují dětem. Zarezervovali jsme si 2 krabice dárků, pro chlapce a pro dívku ve věku 9-10 let. Vhodné dárečky je možné zasílat do čtvrtku 24. listopadu. Děkujeme.    

Pomoci můžete i finančně, více informací o této možnosti naleznete zde:

https://www.krabiceodbot.cz/krabiceonline/krizovy-fond-krabice-online/

Okresní přebor ve florbalu

Ondra, Lukáš a Dan reprezentovali naši školu na okresním přeboru ve florbalu. Děkujeme. yes

Vybíjená

Nástup, rozcvička a potom lítý boj. Dnešní hodině nazdar - zdar! smiley

Kompost

Co je to kompost? K čemu slouží? Jak se udržuje? Co do něho patří a co ne? Jak se o něho musíme starat? To vše jsme zjišťovaly v praktických činnostech.

Spolupracovaly jsme ve skupinách, procvičily jsme si práci s internetem jako zdrojem informací, upevnily své schopnosti pracovat s výpočetní technikou. Ani naše kreativní stránka nezůstala nevyužita - vytváříme propagační plakátek a příště budeme výsledek svého snažení prezentovat. 

Halloweenská diskotéka

Kátin kostým byl na letošní halloweenské diskotéce vybrán jako ten nejstrašidelnější, tedy nejlepší. Blahopřejeme! Booo!!! devil

Školní kolo turnaje ve florbalu

Ondra a Daniel zabojovali společně se spolužáky z 6.A a odnesli si ze školního kola turnaje ve florbalu bronz. Blahopřejeme a držíme pěsti v okresním kole! yes

Listopad ve výtvarné výchově

Sílící podzimní vítr zavál pestře zbarvené listí i do naší třídy.

Listí na dva způsoby

Listopad jako vyšitý, a tak jsme se v praktických činnostech vyzbrojily hráběmi. A v duchu moderního "upgradování" jsme si potom ze shrabaného javorového listí vyrobily překrásné kytičky. Snad udělají doma radost.

Výchovný koncert

O tom, jak začínala slavná skupina "The Beatles", jsme se dozvěděli na výchovném koncertě, který si pro nás připravil kytarista Daniel Kubica. V hodině anglického jazyka jsme se potom naučili písničku "LOVE ME DO" a s přesahem do hudební výchovy jsme se snažili luskat a tleskat na druhou dobu. Jsou z nás nadějní rock-´n´-rolleři.

Halloween 

Na přelomu října a listopadu na nás čekala spousta halloweenských aktivit - strašidelné kostýmy, soutěž o "nejděsivější třídní vřískot", tradiční "trick-or-treating" a "apple bobbing", opakování základní anglické slovní zásoby. Oprášili jsme i loňský zombie taneček a těšíme se na halloweenskou diskotéku.

Vycházka, sběr přírodnin a land art

Využily jsme baboletního počasí, praktických činností a suplované hodiny tělesné výchovy - smíchaly jsme jednotlivé ingredience, zatřásly jimi a vznikla z toho svižná vycházka podzimní přírodou, sběr přírodnin a nesmělý pokus o land art. 

Bavilo nás to.

Hrdá škola - Suit-Up Day

Ve čtvrtek 13. října jsme se hodili do gala. 

School rules

Jak se ve škole chovají dobří a špatní žáci? Baví se, žvýkají a jedí v hodinách a kouří ve školních prostorách? Anebo chodí včas, pilně se učí a dělají domácí úkoly? Toto je téma, na kterém opakujeme přítomný prostý čas. 

A kteří jsou kteří? Hmmm, neřekneme. wink

Podzimní práce na školní zahradě

Na podzim je na zahradách vždycky hodně práce, a tak jsme se vrhly jak na plení, hrabání a zametání, tak na střih keřů a levandule.  

Výsadba cibulovin

Teď už víme, co jsou to cibulové rostliny, kdy se sází a jak se sází. Jaro ukáže, jak dobře jsme zvládly tu praktickou část hodiny. wink 

Bebéčka = Dokonalý tým

Adaptační pobyt v Jedovnicích

Tři dny plné zábavy, her a aktivit zaměřených na stmelení kolektivu a prohloubení vzájemné důvěry a spolupráce. Tři dny, během nichž se zrodila "Bebéčka". I když nám počasí moc nepřálo, užili jsme si adaptační pobyt na max.

Úprava záhonů

V praktických činnostech jsme připravily záhony na podzimní výsadbu.