Třída 8.B

Iva Třetinová

tretinova@zscernahora.cz

15 žáků, 9 chlapců, 6 dívek9 chlapců, 5 dívek

Šťastný start do nového školního roku ! smileyyes

Sportovně - jazykový program ve Word of Life

Den, kdy ve škole nešla elektřina, jsme využili k návštěvě tábora na Mírance, kde jsme se zábavnou formou učili celé dopoledne angličtinu s rodilými Američany.

Halloween a jeho tradice ve Velké Británii a USA

Součástí výuky angličtiny je i poznávání kultury anglicky mluvících zemí. Mezi oblíbenou tradici Halloweenu patří pumpkin carving!

Adopce na dálku - pomáháme Fareedovi

Již pátým rokem je naše škola zapojena do charitativního projektu Adopce na dálku. Letos záštitu přebrala naše třída po milulých deváťácích. Budeme pořádat charitativní prodej a finanční výtěžek poputuje na podpuru vzdělání chlapce Fareeda z Indie (školné, uniforma, pomůcky, knihy, školní výlety a akce). Jsme s ním rovněž v písemném kontaktu v angličtině, takto vypadá náš první dopis a fotka, kterou jsme mu poslali.

Hello dear Fareed!!!

We are your new class from Černá Hora(the Czech Republic).

We will support you financially in your studies. We are in class 8.B.

We are 13 years old .We are 15 pupils -6 girls, 9 boys.

Our class teacher is Mrs.Tretinova. We got known you from previous letters. We read your school reports. We are a loud and smart class. In our free time we play football and floorball, we dance, sing and listen to music, we play computer games and watch videos or TV, we do athletics , we go skiing and swimming.

Now it is autumn and the weather is cold, windy and rainy.

How are you?

How is your family?

Do you still want to join the military?

Do you enjoy school?

What is your favourite subject?

We look foward to your letter, we send you a photo of us and a small present.

We also send you our signatures.

With love Iva Tretinova and class 8 B

Procvičuj si angličtinu onlineyes

Na tomto odkazu máte možnost opakovat probíranou látku přímo podle naší učebnice Project a podle jednotlivých lekcí. Good luck!

Praktické činnosti - staráme se o naši školní zahradu!

Naše první sezení s novou paní psycholožkou