Třída 9.A

Projektový týden

Prezentace Word of Life

Cestovatelské pásmo EXPEDICE BORNEO - Ostrov nosatých opic a sloních trpaslíků

Easter egg hunting and egg rolling

My hero (presentations)

St. Patrick´s Day

DNA

V naší první laboratorní práci v přírodopisu jsme zkoumali svoji DNA, získanou z buněk ústní sliznice.

Laboratorní práce - pH

V naší další laboratorní práci jsme zkoumali tajemné slovíčko PH. Pomocí přírodního indikátoru z červeného zelí a indikátorových papírků jsme měřili pH běžných látek v domácnosti.

Projekt Svět papíru

V rámci našeho dvoudenního projektu jsme se zabývali tématem papír. Naučili jsme se tvořit myšlenkové mapy, zabývali se různými tématy - historií, výrobou, tříděním a recyklací papíru, ekologií papíru a dalšími. Na jednotlivá témata jsme připravili krátké prezentace. Zajímavou částí byla beseda o lesích s panem Lančou. Během praktické části jsme vyráběli ruční papír a recyklovali staré knihy.

Vánoční besídka

Poslední den před vánocemi jsme si společně udělali malou vánoční besídku.Ozdobený vánoční stromeček a soutěže byly příjemnou tečkou za rokem 2021.

Fotky z divadelních zkoušek

Badatelský klub

Již třetím rokem probíhá na naší škole projekt ve spolupráci s Gymnáziem Boskovice. Každý měsíc se setkáváme na schůzkách, které jsou zaměřeny na zajímavá přírodovědná témata. Naším lednovým tématem byly netradiční materiály - zkoušeli jsme různé postupy při výrobě tolik oblíbeného slizu.

Pasování prvňáčků

K dlouhodobé tradici na naší škole patří slavnostní Pasování prvňáčků. Naše třída si připravila pod vedením p. učitelky Holkové pohádku Mrazík.