Třída 6.A

Třídní aktuality: 

Děkuji všem za krásný školní rok a přeji příjemné prázdniny!

 

Třídní učitelka:
Mgr. Helena Holková, holkova@zscernahora.cz  

30 žáků, 18 chlapců, 12 dívek

 

My (ideal) holiday

V posledním projektu v AJ jsme popsali naši dovolenou nebo vysněnou dovolenou. Trávili jsme ji v naší zemi, v zahraničí a také na zaoceánské lodi.

Výlet ZOO Olomouc

​DIVADLO RADOST BRNO - Limonádový Joe

 

Sběr starého papíru

​Děkujeme všem, kteří se zapojili do sběru starého papíru. Třída 6. A nasbírala celkem 2807 kg, průměr na žáka 93,567 kg. Výsledky v rámci naší třídy:

 

 

1.     místo Monika Chloupková 533 kg

2.     místo Viktorie Musilová 502 kg

3.     místo Klára Musilová 225 kg

4.     místo Veronika Štoudková 211 kg

5.     místo Julie Komárková 200 kg

 

 

Kurz osobnostní a sociální výchovy

Letošní kurz proběhl ve dnech 19. až  21. září v Jedovnicích v autokempu Olšovec. Děti byly ubytované v samostatných bungalovech, což se jim nepochybně velmi líbilo. Program zajistili školení lektoři z Oblastní pedagogicko-psychologické poradny Vyškov a ze střediska volného času v Lužánkách. Žáci si vyzkoušeli spoustu zajímavých aktivit a her, při kterých se o sobě dozvěděli něco nového, naučili se navzájem si pomáhat a spolupracovat. Noví žáci se do kolektivu zapojili velmi dobře. I když počasí nebylo právě příznivé, přesto jsme s dětmi podnikli procházky po okolí a vyzkoušeli si minigolf. Věříme, že se akce dětem líbila a že na ni budou vzpomínat v dobrém :-) 

A Year in My Life

V hodinách anglického jazyka jsme vypracovali projekt, ve kterém jsme popsali nejdůležitější události v našem životě během roku.

​Hasík - setkání s blanenskými hasiči

Christmas presentation

Vánoční hodinu si pro nás připravila Kendra, rodilá mluvčí z USA. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací, tvořili jsme a také jsme zpívali koledy. 

Poruchy příjmu potravy - přednáška (Anabell)