Třída 6. a
Třídní učitelka: Mgr. Daniela Krajíčková
E-mail: krajickova@zscernahora.cz
Počet žáků ve třídě: 16 (8 dívek, 8 chlapců)
Ojo de dios
Upcyklujeme, pokračujeme v zužitkovávání zbytků různých přízí a vytváříme "boží oči", duchovní ochranné předměty typické pro Mexiko a státy Střední a Jižní Ameriky.
Dánská srdce
Trénujeme na pletení pomlázek a košíků.
Tři oříšky pro Popelku
Tuto pohádku nacvičili žáci 9.A sice pro prvňáčky, ale my jsme nesměli chybět na generální zkoušce.
Zimní čepice z příze
Zbytky příze, roličky od toaletního papíru, nůžky a trochu zručnosti, nic jiného jsme nepotřebovaly. Než nás Paní Zima definitivně opustí, máme o uši v teple postaráno.
Chov drobného zvířectva
Velká pochvala všem prezentujícím i publiku. Pečlivě připravené referáty, spousta doplňujících zvídavých dotazů, které šly do hloubky, a schopnost prezentujících otázky zodpovědět.
Značka ideál!
Zelenina
Díky referátům o různých druzích zeleniny už víme, která chilli paprička je nejpálivější, kde hledat medvědí česnek, odkud pochází dýně nebo k čemu se ve středověku používal bambus.
Vánoční besídka
Poslední den před vánocemi jsme si společně udělali malou vánoční besídku.Ozdobený vánoční stromeček, cukroví a malé dárečky byly příjemnou tečkou za rokem 2022.
Filmové představení a Výstava betlémů
Nová filmová pohádka Princ Mamánek a výstava betlémů v Boskovicích- i to byl jeden z našich předvánočních dnů.
Výroba vánočních ozdob
V teoretické části hodiny praktických činností jsme díky práci s internetem samy zjistily, co je to studený porcelán a z čeho se skládá. Dvě ze tří hlavních složek - škrob a jedlou sodu - jsme prozkoumaly trochu blíž. A pak už jsme tvořily.
Pomazánka a skořicové šneky
Výjimečně jsme nechaly hrábě a motyčky stát v koutě a v praktických činnostech jsme připravily občerstvení pro blížící se předvánoční besídku pro rodiče. Bude to síla!
Kompost
Co je to kompost? K čemu slouží? Jak se udržuje? Co do něho patří a co ne? Jak se o něho musíme starat? To vše jsme zjišťovaly v praktických činnostech.
Spolupracovaly jsme ve skupinách, procvičily jsme si práci s internetem jako zdrojem informací, upevnily své schopnosti pracovat s výpočetní technikou. Ani naše kreativní stránka nezůstala nevyužita - vytvořily jsme propagační plakátek, který jsme prezentovaly zbytku skupiny.
Listí na dva způsoby
Listopad jako vyšitý, a tak jsme se v praktických činnostech vyzbrojily hráběmi. A v duchu moderního "upgradování" jsme si potom ze shrabaného javorového listí vyrobily překrásné kytičky. Snad udělají doma radost.
Vycházka, sběr přírodnin a land art
Využily jsme baboletního počasí, praktických činností a suplované hodiny tělesné výchovy - smíchaly jsme jednotlivé ingredience, zatřásly jimi a vznikla z toho svižná vycházka podzimní přírodou, sběr přírodnin a nesmělý pokus o land art.
Bavilo nás to.
Podzimní práce na školní zahradě
Na podzim je na zahradách vždycky hodně práce, a tak jsme se vrhly jak na plení, hrabání a zametání, tak na střih keřů a levandule.
Adaptační kurz
Naší první velkou společnou akcí byl adaptační kurz v Jedovnicích. Počasí nám sice moc nepřálo, ale i tak jsme prožili 3 dny plné nejrůznějších aktivit a her, které nám pomohly se lépe poznat a naučit se spolupracovat a pomáhat si.
A jaké jsou naše dojmy?
Na adapťáku se mi líbilo, že jsme se mohli poznat i jinou formou, než ve škole.
Byla tam velká zabava.
Aktivity byly zábavné a srandovní.
Líbilo se mi, jak jsmese všichni sblížili.
Celý pobyt byl skvělý a zábavy nad hlavu.
Nejvíc se mi líbilo dělání přistávacího modulu.
Moc se mi líbil naplánovaný program.
Byly tam švédské stoly a výborná jídla.
Výsadba cibulovin
Teď už víme, co jsou to cibulové rostliny, kdy se sází a jak se sází. Jaro ukáže, jak dobře jsme zvládly tu praktickou část hodiny.
Úprava záhonů
V praktických činnostech jsme připravily záhony na podzimní výsadbu.
Laboratorní práce
V přírodopisu jsme dokončili první velké téma - naučili jsme se stavbu buňek. V laboratorní práci jsme si ověřili, jak umíme pracovat s mikroskopem a prozkoumali jsme buňky cibule a listu měříku.