Třída 5. A

Mgr. Jana Kubelková, kubelkova@zscernahora.cz
17 žáků: 9 dívek a 8 chlapců

My dream house

V hodinách angličtiny jsme se společně pustili do projektu, ve kterém děti ukázali, co se za poslední lekci naučili. Každý vytvořil svůj dům snů a zahráli si společně na architekty. Na závěr své projekty předvedli ostatním a anglicky popsali, co vše je možné v jejich domech vidět a dělat. Všem se projekt moc povedl!

Fairytale day

V hodině angličtiny jsme si zahráli na vypravěče a každý napsal svoji originální pohádku v anglickém jazyce. Well done!

Christmas Sweater Day

Zpestřili jsme si vánoční hodinu angličtiny a vyzkoušeli si americkou tradici Ugly Christmas Sweater Day - všichni se oblékli do nejbláznivějších vánočních svetříků :o) Jako bonus nás navštívil rodilý mluvčí.

Děláme radost jiným

V období Vánoc si uvědomujeme více než jindy, jak je důležité obdarovat své blízké nebo kamarády a udělat jim radost. Ne každý má ale to štěstí jako my, aby měl milující rodiče, svůj pokoj a všeho dostatek. Naši páťáci se rozhodli udělat svým dvěma vrstevníkům radost a zapojili se do celostátní charitativní sbírky Krabice od bot. Naplnili jsme dvě krabice a máme z toho všichni moc dobrý pocit. Jsem na vás, děcka, moc pyšná.

Jana Kubelková.heart

Projektové vyučování - Obratlovci

Práce s textem a výběr nejdůležitějších informací. To jsou dovednosti,které by měl každý páťák ovládat. Naši páťáci si poradili moc dobře. S tématem o obratlovcích jim šla práce pěkně od ruky a výsledek byl u všech na jedničku.yes