Třída 1.A

20. 3.                     Březen měsíc čtenářů - návštěva knihovny

21. 3.                     Vítání jara

30. 3.                     Láska je láska - školní akademie v 18, 30 h v tělocvičně ZŠ Černá Hora

15. 4.                     Třídní schůzky a konzultace

18. - 22. 4.             Velikonoční prázdniny

25. 4.                     Divadlo Radost - O líné babičce

25. - 27. 4.             Sběrové dny

Mgr. Jana Holcnerová, holcnerova@zscernahora.cz

16 žáků: 6 chlapců, 10 dívek

Skřítek a (ne)obyčejné věci

Na Lipce v Brně na nás tentokrát čekala pohádka o zakletém skřítkovi, kterého jsme nakonec vysvobodili pomocí čtyř klíčků: slaměného, dřevěného, kamenného a hliněného. S těmito čtyřmi materiály jsme se seznamovali během her a tvoření.

Skupinová výuka

Masopustní veselice veselá je převelice

I u nás ve třídě bylo veselo. Rozehřáli  jsme se u běhacího masopustního počítání. Usmažili jsme si boží milosti, hlavičky jsme namáhali u karnevalových křížovek. O masopustu jsme si i zazpívali, nasmáli jsme se u lentilkované a tancování. A nakonec jsme si vyrobili krásné škrabošky.

Pasování prvňáčků

31. leden pro nás byl opravdu výjimečný. Zhlédli jsme velmi povedené představení žáků deváté třídy, Nejkrásnější hádanka, poté jsme byli slavnostně pasováni a dostali své první vysvědčení. Na závěr jsme si pochutnali na dobrotách, které pro nás připravili naši nejbližší.

Písmenka jsou kamarádi, hrajeme si s nimi rádi

Konečně ta správná zima, bobování bylo prima!

Vánoční besídka a dílničky

Nadílka pro zvířátka a Vánoce v knihovně

Perníčkování a adventní tvoření

Pásl ovčák ovce

Na Jezírku v Soběšicích jsme  se dozvěděli, proč je dobré mít ovečky v krajině a také, že pomáhají stěhovat rostliny. Tvořili jsme ovečky z ovčí vlny, pomocí her se o nich dozvěděli spoustu zajímavého a nakonec si i živé ovečky pohladili a nakrmili.

Příběhy ze starého stromu

Na Lipce v Brně jsme celé dopoledne objevovali tajemství starých stromů. Společně jsme řešili, zda a kam nejlépe na starém stromě ubytovat strakapouda, sovu, lýkožrouta a další živočichy, houby a rostliny. Dozvěděli jsme se, jak je starý strom v přírodě pro další organismy a ekosystém důležitý.

Den otevřených dveří a lampionový průvod

Bílá pastelka - pomoc nevidomým a slabozrakým

Hudební pásmo ke 100. výročí založení republiky

Už je podzim, listí žloutne, ve větru se kaštan zhoupne