Třída 7. B

Třídní učitel: Mgr. Helena Holková

holkova@zscernahora.cz

15 žáků (9 dívek, 6 chlapců)

Aktuality:

úterý 31. 1. - 4. hodina - divadelní představení 9.B

                    - 6. hodina - vysvědčení za I. pololetí

pátek 3. 2. - pololetní prázdniny

středa 8. 2. - ředitelské volno

pondělí 13. 2. - třídnická hodina

13. 3. - 19. 3. - jarní prázdniny

 

 

Nepečené dezerty

Vyzkoušeli jsme si limetkový cheesecake a BEBE řezy. Naše chuťové pohárky se nemohly rozhodnout, který dezert jim lahodí víc. Dokonalá remíza.

DEN DVOJČAT

Palačinky

Nasladko nebo naslano? S čokoládou, džemem, tvarohem, šlehačkou nebo ovocem? Se špenátem, hermelínem, kuřecím masem nebo čerstvým sýrem?

Dáte si?

Wish Tree

V hodině anglického jazyka jsme si zkusili formulovat, co od roku 2023 očekáváme. Vznikl tak "WISH TREE" čili "STROM PŘÁNÍ". Kéž se nám všechna splní!

Vánoční besídka 22. 12. 2022

Předvánoční bruslení 22. 12. 2022

Kino Boskovice a výstava dřevěných betlémů v muzeu

20. 12. 2022

Pečení perníčků a vánočního cukroví

Vánoce za dveřmi, a tak jsme si upekli medové perníčky, vanilkové rohlíčky a linecké cukroví na třídní besídku. Někteří z nás se neudrželi a uzobávali.

My pet

Výstupem ze 3. lekce je souvislý text o našem domácím mazlíčkovi. Dnes jsme své práce prezentovali a snažili jsme se spontánně reagovat na dotazy.

What´s your favourite pet? And why?

Tortilly

Opražené kuřecí maso, spousta čerstvé zeleniny a lahodný, vlastnoručně vyrobený česnekový dresink - to byly naše dnešní tortilly. Zvládli jsme je bezpečně zabalit i dokřupava nasucho opéct.

¡Buen provecho! ¡Olé, olé, olé!

Thanksgiving Day

O významném americkém a kanadském svátku nám popovídala Maddy Rasmussen. Přijela z Minnesoty na severu Spojených států a přiblížila nám oslavy Díkuvzdání ze svého osobního úhlu pohledu. 

Veliká pochvala Matějovi, Majdě a Lukášovi za tlumočnickou štafetu. yes

Krabice od bot

Letos jsme se opět připojili k charitativní akci - krabice od bot. Vybrali jsme si dívku a chlapce ve věku 9 - 10 let. Naplnili jsme krabice rúznými dárečky - knížky, deníčky, fixy, pastelky, plyšáci, omalovánky, sladkosti a podobné. Zabalili jsme a odnesli na radnici v Černé Hoře. Věříme, že naše dárečky udělají někomu velkou radost. A to je v této předvánoční době jedna z nejkrásnějších a nejdůležitějších věcí. Udělat radost druhému člověku :-) 

Děkuji dětem i rodičům za příspěvky do této akce. 

 

Potravinová pyramida

Praktické činnosti nejsou jen o přípravě pokrmů, ale také o teoretických znalostech a dovednostech. Už víme, jak by měla vypadat ideálně sestavená kuchyňská linka nebo jak prostřít stůl. Nyní se zabýváme výživou člověka a potravinovou pyramidou - využíváme internet jako zdroj informací, spolupracujeme, dělíme si úkoly, vytváříme výukový plakátek, prezentujeme. 

Den bez batohů

Pečení z listového těsta

Vůně oregana, slaniny, šunky a sýra, ale taky cukrového karamelu a skořice vylákala pana ředitele z kanceláře. Přišel se podívat, co kuchtíme. Prý jsem zralí na Masterchefa. smileyheart

Pozorovali jsme, jak to listové těsto krásně nabíhá. Ne nadarmo se mu v angličtině říká "puff pastry".

Happy birthday to our English and cooking teacher

My dear 7B, thank you sooo much for the wonderful surprise. You made my B-day unforgettable. Love you. heart 

Your JM

Bramboráky

Křupavých bramboráků není nikdy dost! A ty naše byly obzvláště voňavé a vypečené! 

Halloween

Na přelomu října a listopadu na nás čekala spousta hallloweenských aktivit - strašidelné kostýmy, soutěž o "nejděsivější třídní vřískot", tradiční "trick-or-treating" a "apple bobbing".

Pomazánky

Jako praktický výstup z hodiny zaměřené na studenou kuchyni jsme vyrobili různé druhy pomazánek podle vlastního výběru - česnekovou, sýrovou, vajíčkovou, nivovou a čedarovou. Nechyběla ani šunková pěna. Mňam!

Výjezd do Velké Británie

Od 8. do 13 října 2022 jsme vyrazili nejen za hranice Evropské unie, ale i za hranice všedních dní. Prozkoumávali jsme Londýn a jeho okolí, nahlédli jsme do britských rodin, ověřili jsme si naši schopnost porozumět a domluvit se. 

Milkshake and Smoothie Cup

V první praktické hodině vaření nás čekala soutěž v mléčných koktejlech a ovocných smoothie. Nepodcenili jsme přípravu, takže není divu, že výsledky byly velice těsné. A víte co? Vyhráli všichni. 

Summer holidays

V úvodních hodinách anglického jazyka jsme se krátce ohlédli za uplynulými letními prázdninami. Zaměřili jsme se na to, jaké chutě, vůně, zvuky nám utkvěly v paměti. Jaký obrázek vidíme ve svých myslích, když si na své dovolené vzpomeneme, co cítíme v konečcích prstů. Zkrátka – jak letní volno zapůsobilo na naše smysly. Vznikly velmi osobní „básně“ a zároveň jsme si osvěžili slovní zásobu z různých tematických okruhů. Občas jsme překvapili i sami sebe.